Андріївські вечорниці

«У небо, калита, у небо,

А ти, сонечку, підіймись:

Ми калиту чіпляємо,

На місяць поглядаємо,

Свою долю-радість закликаємо...» - гучно лунало 11 грудня з вуст  дівчат, учасниць Андріївських вечорниць. 

         Пройшло святкове календарно-обрядове дійство у Ржищівському індустріально-педагогічному технікумі. Розпочали свято ведучі, які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

         Прийняла вечорниці дбайлива господиня. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями та атрибутом свята – калитою. Калита – символ сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Найурочистішим етапом свята був обряд «кусання калити». Старший парубок пан Калитинський запрошував «Коцюбинських» кусати калиту.

         З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам.  Парубки та дівчата грали в обрядові ігри, за що отримали солодкі подарунки. Жарти, сміх переповнювали зал. Не забули дівчата й про ворожіння, в гості завітала ворожка.

       Насамкінець учасники свята урочисто виконали пісню про Україну, у якій переплелися національне й патріотичне, єднання поколінь. Звичайно, всіх присутніх почастували калитою, цукерками, запросили до столу з традиційними святковими стравами – пиріжками та варениками.

      

 

 

 

 

Для коментування статей Ви маєте зареєструватися

Copyright 2011 Ржищівський індустріально-педагогічний технікум - 11.12.2014 - Андріївські вечорниці.
Joomla Templates by Wordpress themes free