Читацька конференція до Дня пам'яті жертв Голодомору

 

 

             25 листопада  2013 року в читальній залі бібліотеки Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму проводилася читацька конференція до Дня пам'яті жертв Голодомору по книзі Уласа Самчука «Марія».

             Голодомор 1932-1933 років – це чорна сторінка в історії українського селянства, в історії всієї України. І саме Улас Самчук вперше в українській літературі відобразив трагедію нашого народу.

             Ведуча, викладач Пащенко Марія Олександрівна, із групою студентів крок за кроком простежили  життя  головної героїні роману Марії,  яке складалося  з 26258 днів, тобто 71 рік і 11 місяців. За цей час нещасна жінка перенесла більше горя, ніж щастя. Втрата дітей, примусова  колективізація,  так зване «розкуркулення»  її господарської сім’ї. Але найстрашнішим  лихом  для неї були роки голодомору, штучного  голоду, який влаштувала  нова  влада. Ця  влада  зробила ворогом меншого сина Марії і спотворила старшого. Ця  влада довела до божевілля і самогубства її єдину доньку.

           Помираючи голодною смертю,  Марія  пропускає  через  свою просвітлену свідомість всі болі свого страдницького життя.

Студенти усвідомлювали  жахіття того часу і були переконані, що образ Марії - то символ багатостраждальної нашої України.

 

 

 

 

 

Для коментування статей Ви маєте зареєструватися

Copyright 2011 Ржищівський індустріально-педагогічний технікум - 25.11.2013 - До Дня пам'яті жертв Голодомору.
Joomla Templates by Wordpress themes free